Yılanlar, türlerine bağlı olarak farklı boylara sahip sürüngen canlılardır. Bu canlılar omurgalı canlıların başında yer almaktadır. Vücudu üzerinde ayak organları yoktur ve derisi sert kaygan pullarla örtülüdür.

Bu canlıların derileri oldukça sağlam bir yapıdadır. Yaşadığı ortama bağlı olarak hareketlerini farklı şekillerde sağlarlar. Karada yaşayanlar, yerden çok hızlı bir şekilde sürünerek hareket ederler ve suda yaşayan türleri de bulunmaktadır. Sıcağı seven canlılardır ve sıcak iklimin görüldüğü her yerde bu canlılara rastlamak mümkündür. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvasına çekilen yılan, yaz mevsiminde ve sıcak günlerde oldukça aktif bir şekilde gezinirler ve beslenirler.

Bedenleri yuvarlak bir yapıdadır ve bedenin sonunda kuyrukları bulunur. Baş kısımda bir çift gözleri bulunur ve 180 derece açılabilen bir ağız yapısı mevcuttur. Vücudu ve ağzı çok esnektir. Bu sayede avlarını bütün olarak yutar ve daha sonra midesinde bu besinleri hazmeder. Beslenmesinde, bulunduğu ortama bağlı olarak farklı besinleri kullanır. Genellikle %99'u zehirlidir. Bu canlılar yaşadığı yere göre farklı etkideki zehre sahiptirler. Genellikle sıcak yerlerde yaşayanların zehri daha güçlü ve etkilidir.

Ağızları içinde çatallı bir dilleri vardır. Genellikle algılarını bu dilleri ile sağlarlar ve bunlardan hariç ağızlarında 2 adet zehir dişleri bulunur. Bu dişlerden başka, türlerine bağlı olarak ağızlarında farklı sayıda dişler bulunur. Yılanlar, yapıları itibarı ile soğuk bir canlıdırlar. Bu nedenle üzerinde parazitler barınmaz ve bu canlılar ile taşınmaz.

Powered by Watch Dragon ball super